Адреса: просп. Л. Каденюка, 27,
м. Київ, Україна, 02
094 Телефони: +380(44)292-0134
+380(44)296-7115
E-mail: office@ukrbook.net
Facebook
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скорочені таблиці УДК он-лайн

 Консорціум УДК (УДКК, власник міжнародної системи УДК, Нідерланди) розробив скорочені таблиці УДК англійською мовою (UDC Summary). За участі волонтерів, редакторів УДК і ліцензіатів УДК з різних держав, що займаються випуском УДК національними мовами, триває розроблення багатомовної версії скорочених таблиць (Multilingual UDC Summary). Книжкова палата України також взяла участь у розробленні скороченого варіанта УДК українською мовою.

 Скорочені таблиці УДК налічують понад 2000 рубрик. Вони містять основні класи (розділи, підрозділи), загальні та спеціальні визначники. У скорочених таблицях індекси подано з їхнім повним описом, як і у звичайному варіанті УДК (з прикладами комбінування, примітками, методичними вказівками, посиланнями). Скорочені таблиці можна використовувати для організації та пошуку інформації, здійснення наукових досліджень, а також як демонстраційний матеріал для вивчення системи УДК тощо.

 Робота над удосконаленням скорочених таблиць УДК триває: здійснюється їхня актуалізація, редагування рубрик, формується алфавітно-предметний покажчик (АПП), розробляються таблиці відповідності індексів УДК й інших класифікаційних систем.

 Завантаження і використання користувачами скорочених таблиць он-лайн здійснюється безоплатно (згідно з Creative Commons Attribution Share Alike 3.0 License: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) у форматах TXT, MARC, XML, XML RDF.

 Скорочені таблиці УДК українською мовою можна знайти на веб-сайті УДКК:
http://www.udcsummary.info/php/index.php?lang=uk&pr=Y 

Останнє оновлення 24.03.2016 року