Адреса: просп. Ю. Гагаріна, 27,
м. Київ, Україна, 02094
Телефон: 380(44)292-0134
Факс: 380(44)296-7115
E-mail: office@ukrbook.net
URL: http://www.ukrbook.net

 

Візит Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка
до Книжкової палати України

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко відвідав Державну наукову установу "Книжкова палата України імені Івана Федорова". Варто підкреслити, що за 29 років незалежності України це перший Міністр культури, який вшанував своєю увагою нашу наукову установу, що в 2019 році відсвяткувала  100-річний ювілей.

У ході свого візиту Олександр Ткаченко оглянув фонд Державного архіву друку, який наразі налічує майже 15 млн. одиниць зберігання і є найповнішим упорядкованим зібранням видань, які вийшли друком на терені України з 1917 р. й донині. Фонд якнайкраще віддзеркалює усі зміни у суспільному житті країни, найважливіші історичні віхи, минуле й сучасне нашого народу: визвольний рух і революційні події, громадянську і Другу світову війни, роки репресій, формування національної свідомості, етапи розвитку суспільства й держави, розбудову незалежної України. Фонд Державного архіву друку надзвичайно багатий за змістом і різноманітний за виданнями.

 Під час цієї зустрічі і розмови з представниками Книжкової палати України обговорювалася низка проблемних питань, які потребують нагального вирішення на високому державному рівні з метою забезпечення успішного функціонування Установи та належних умов зберігання в Державному архіві друку всіх видів видань України: неперіодичних (книг, брошур, авторефератів дисертацій, картографічних, нотних, образотворчих, текстових аркушевих, службових, електронних), періодичних та продовжуваних (газет, журналів, бюлетенів тощо).

Олександр Ткаченко  високо оцінив роботу колективу Книжкової палати України та потенціал фонду Державного архіву друку, внесеного до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання. У дописі від 08.10.2020 на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua) міністр зазначив, що ці напрацювання та досвід буде залучено в рамках державної стратегії читання і окремо наголосив на тому, що зараз є особлива потреба потурбуватися про унікальний Архів країни.

Нагадаємо, що Книжкова палата України створена з метою забезпечення інтересів держави у нарощенні інтелектуального та інформаційного потенціалу, сприяння розвитку національної культури, науки, освіти, книговидавничої та бібліографічної справи; повного статистичного обліку, комплектування й зберігання всієї друкованої продукції  документальної пам'яті України; проведення книгознавчих та бібліографознавчих досліджень; створення баз даних бібліографічної інформації; видання бібліографічних покажчиків і науково-аналітичних оглядів.

Книжкова палата України є Центром національної бібліографії, інформаційним центром, головною організацією зі статистичного обліку видань, національним агентством ISBN/ISMN та національним центром ISSN в Україні, Державним архівом друку, видавничою організацією.

Фонди друкованої продукції і бази даних Книжкової палати України перебувають під охороною держави та є власністю держави (ст. 27 Закону України "Про видавничу справу").